Can Sıkıntısına Çözümler

Can Sıkıntısına Çözümler
18 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 41 kez okundu.

Can sıkıntı, zaman zaman herkesin başına gelen bir olaydır. Kimi zaman yapacak bir etkinlik veya uğraşacak bir iş olmamasından kaynaklanmakta kimi zamanda yaşanan olumsuz bir olaydan kaynaklanmaktadır. Neyse ki can sıkıntısı için çeşitli çözümler mevcuttur. Yazımızda sizin için, can sıkıntısına ne iyi gelir diye araştırdık. Peki, can sıkıntısına çözümler nelerdir? Can sıkıntısı ile ilgili detaylara geçmeden önce yazımızın hazırlanmasında bizlere yardımcı olan kadın sitesi olan bilirkadin.com sitesine teşekkür ederiz.

Can sıkıntısının geçmesini sağlayacak ipuçları şunlardır;

  • Birçoğunuz için sıradan ve sıkıcı gelebilir fakat yemek yapmak gerçekten can sıkıntısına iyi gelen şeylerden birisidir. Bunun en büyük sebebi sizi uğraştırması ve kafanızın dağılmasını sağlamaktır.
  • Arkadaşlarınızla kahve içmeye gidip onlarla bir şeyler paylaşabilirsiniz. Özellikle canınızın sıkılmasına sebep olan bir olay varsa bunu biriyle paylaşmak sizi rahatlamaktır.
  • Eski fotoğraflarınıza bir göz atın. Bazen insanın en yakın arkadaşı zamandır. Fotoğraflara bakarken eski güzel günler ve hatıralar gözünüzün önünde canlanacak ve kafanız bir anda dağılacaktır. Bu noktada yapmamanız gereken en önemli şey, geçmişte yaşadığınız olumsuz bir olayı hatırlatacak fotoğraflara bakmaktır.
  • Film izlemek veya sinemaya gitmekte güzel bir etkinlik olabilir. Özellikle sinemaya gidip 2-3 saat dış dünyadan koptuğunuzda kafanızın oldukça rahatladığını fark edeceksiniz.
  • Yürüyüş veya spor yapın. Sabahları kalkıp 30 dakika boyunca güzel bir müzik eşliğinde yürüyüş yapmak sizi büyük oranda rahatlatacaktır. Yürüyüş yapmayı sevmeyenler içinse yapılacak en güzel aktivite spor salonuna gitmektir. Spor salonunda geçirilen 1-2 saat can sıkıntınızı alacaktır.
  • Çeşitli bilgisayar oyunlarını oynamakta can sıkıntınıza iyi gelebilir. Özellikle çevrimiçi oynanan oyunlarda arkadaşlarınızla beraber vakit geçirmek çok iyi bir seçim olabilir. Bu noktada oyun sırasında takım arkadaşlarınızla kavga edip, canınızı daha fazla sıkmamaya özen gösterin.
  • Şehir dışına çıkmak, can sıkıntısına birebir gelen başka bir maddedir. Yeni yerler görmek, farklı bir evde kalmak ve başka bir şehrin havasını solumak kafanızı dağıtacaktır.
  • Daha Fazla Bilgi Edinmek İçin Lütfen www.bilirkadin.com Sayfamıza Göz Atınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git