Yüzdeki Çukurlar İçin Doğal Çözümler

Yüzdeki Çukurlar İçin Doğal Çözümler
24 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 176 kez okundu.

Yüzdeki Delikler Ve Çukurlar Nasıl Geçer? Tıbbi Tedavi Yolları

Yüzde meydana gelen delikler ne yazık ki sıkça karşılaşıldığı görülen cilt problemlerinden biri olmaktadır. Daha çok sivilcenin sebebiyet verdiği bu izler çukurumsu görünümleriyle kişilerde rahatsızlık hissini de beraberinde getirmektedir. Peki, ya söz konusu izler doğal yöntemler ile geçirilebilir mi? Bu konuda doğal yöntemlerin etkiliğinden söz edilemez. Dolayısıyla tıbbi yardıma ihtiyacınız olacaktır. O halde sivilce çukuru ile ilgili rahatsızlık duyanlardan biri de sizseniz alanında uzmanlaşmış cildiye doktorlarına başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz. Böylece doktorunuzun öngördüğü tedavi yöntemleriyle bu problemlerin üstesinden gelmiş olacaksınız. O halde söz konusu tedavi yöntemlerine göz atmak ister misiniz?

yuzdeki lekeler

Kimyasal Peelingle Dermabrazyon Yöntemleri Yüzdeki Deliklere Son Veriyor!

Kimyasal peelingin de ciltteki lekelerle çukurların tedavisinde tercih edildiğini bilmelisiniz. Peki, bu yöntem nasıl uygulanmakta? Adından da anlaşılacağı üzere kimyasallar kullanılarak uygulanan bu yöntemde üst tabakadaki lekeler giderilmektedir. Yüzeysel izlerin geçirilmesinde daha etkili olan bu yöntem aynı şekilde yüzeysel delikler için de etkililiğini ön plana çıkarmaktadır. Üst katmanların kimyasal maddelerle yakıldığı bu yöntemin uzman hekimlerce gerçekleştirilmesi gerekir. Zira ciddi yanıkları beraberinde getirebilecek olan bu yöntem ancak uzman bir doktor sayesinde başarıyla sonuçlanabilecektir. O halde bu konuda karşınıza çıkan bir diğer yönteme de yani dermabrazyon tedavisine de bir bakalım. Bu yöntem cildin soyularak tedavi edilmesini esas aldığı için lazer yöntemiyle benzerlik gösterecektir. Ancak bu yöntemde soyma aracı metal bir fırça olacaktır. Bu fırçayla soyulan cilt, beraberinde izleri de ortadan kaldıracaktır. Bu tedavide iyileşme sürecinin soyulan alandaki genişliğe bağlı olduğu söylenebilir. Ayrıca dermabrazyonun lazerden sonra popülerliğini yitirdiğini de es geçmemek gerekir. Tabi popülerliğini yitirmesi bu yöntemde iyileşme sürecinin uzun oluşundan, kontrollü olmayışından bir de yan etkilerinden de kaynaklanmaktadır.

Mikrodermabrazyon İle Ciltteki İz Ve Delikler Kısa Sürede Yok Oluyor!

Yüzde meydana gelen delik ve çukurlar için öngörülmüş tedavilerden biri de mikrodermabrazyon olacaktır. Bu yöntem yüzeysel soyma işlemlerini temel almaktadır. Böylece tedavinin söz konusu olduğu alanlar daha kısa sürede iyileşme gösterir. Sivilce çukuru için bir başka yöntemse kolajen temelli kremler olacaktır. Bu kremleri eczanelerden de güzellik salonlarından da temin edebilirsiniz. Doktor onayı ile sivilcelerin neden olduğu sonuçlardan kurtulana dek bu kremleri kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git