Yüz Germe Ameliyatları Hakkında

Yüz Germe Ameliyatları Hakkında
11 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 130 kez okundu.

Yüz Germe Ameliyatları Hakkında

Yüz Germe Operasyonu Ve Operasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yüzün bir bütün olduğu ve ancak birlikteyken uyum sağladığında göze kusursuz görüneceği unutulmamalıdır. Şöyle ki yüzdeki yağ, kas, sinir dokusu vb. yapılar asılarak sarkmalar düzeltilir. Bolluk oluşan deride ise uygun ölçülerde alım yapılır. Tabi üst ve alt göz kapaklarında oluşmuş olan yaşlılık belirtilerinin düzeltilebileceğine de bu noktada değinmek gerekir.  Burada deri alımına, yer değiştiren yağlar için uygun alana taşınmasına ve bir de fazla olanlar için alım yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. 60’lı yaşların ardından boyun bölgelerinde sarkmalar meydana gelir. İşte böyle durumlarda yüz germe operasyonları ile boyun kasları korse giyilmişçesine toplanabilmektedir. Sarkan deride ise uygun ölçülerde uzaklaştırma yapılmaktadır. Bu noktada kiloca fazlası olan hastaların boynundan yağ alımı da yapılabilmektedir. O halde biraz da yüz germe operasyonunun öncesinde nelere dikkat etmeniz gerektiğine değinelim ne dersiniz? Bu ameliyatın öncesinde kanamayı arttırabilecek olan E vitaminine ve benzeri ilaçlara, aspirine, bitki çaylarına son verilmelidir. Sigaranın özellikle bu operasyonlarda yaraların iyileşmesini fazlasıyla geciktirdiğinden söz etmek gerekir. O nedenle ameliyat öncesinde sigaraya da son vermelisiniz. Bunun içinse yaklaşık olarak üç hafta öncesinden kendinizi alıştırmaya başlamalısınız. Bu konuda merak edilenlerden biri de ameliyat öncesinde saçların boyatılıp boyatılmayacağıdır. O halde ameliyat sonrasında yaklaşık 1 aya kadarki süre içerisinde saçlarınızı boyatamayacağınızı bu nedenle bu işlemi ameliyattan bir hafta öncesine dek gerçekleştirebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu konuda sizlere bir de öneri sunmak isteriz. O da ameliyatın ardından söz konusu olan pansumanları gizleyebilmek için saçlarınızı uzun tutmanızın yardımcınız olacağıdır.

Ameliyat Sonrası Yüzünüzde İz Kalacak Mı?

Yüz germe ameliyatlarıyla ilgili belki de en başta merak edilen konu, ameliyatın ardından iz kalıp kalmayacağıdır. Bu konuda tercih edilen ve özel olarak üretilen dikiş ile pansuman malzemelerinin varlığından ilk olarak söz etmek gerekir. Sonrasında ise bu malzemelerle oluşması muhtemel izlerin aza indirgendiğinden bahsedilebilir. Burada iz, saçlı derinin arasında kalacağından pek fazla görünmeyecektir. Kulak çevresinde oluşan izlerse kulak ile yüzün birleşim hattında olduğu için neredeyse hiç belli olmayacaktır. Tabi kanama, deri kaybı, enfeksiyon vb. komplikasyonlar meydana gelirse o halde yaranın iyileşmesi gecikecek dolayısıyla da tedavinin gerekli olduğu izler söz konusu olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatının Ardından Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

Yüz germe ameliyatından bir gün geçtikten sonra kulak arkasında kalan sıvıların toplanmasına engel olmak için koyulmuş olan dren alınmalıdır. Ameliyatın ardından buz uygulamasına başvurmak iyileşme sürecinde hızlanmaya neden olacaktır. Ameliyattan 2 gün sonra taburcu olunacaktır. O nedenle taburcu olacağınız zaman takmak için güneş gözlüğünüzü yanınıza alabilirsiniz. Ameliyatın ilk haftasında yüzde ve göz kapaklarında bulunan dikişler alınacaktır. Bu durumda yüzünüzde birkaç haftaya kadar hissizlik oluşabilir. Bu normaldir. Ameliyatın ardından iki gün geçtikten sonra banyonuzu yapabilirsiniz. Makyaj yapacağınız zaman saçlarınızı kibar hareketlerle taramalısınız. Ağır egzersizler içerisinde bulunmamalısınız. Son olarak alkol, sauna ve buhar banyosundan uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git