İMDB Starı Türk Dizileri

İMDB Starı Türk Dizileri
9 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 396 kez okundu.

Dünyada dizi sektöründe kendini aşmış ülkelerden birisi de şüphesiz Türkiye’dir. Her ne kadar eleştiri yağmuruna tutulsa da kabul edelim Türk dizi yapımcıları ve oyuncuları çalışkandır. İnternet üzerinde dizilerin veya filmlerin başarısını ölçen pek çok site mevcuttur , hemen hemen herkes tarafından bilinen ve güvenilen en yüksek imdb puanlı türk dizileri ise şu şekilde sıralanıyor:

2-Ezel

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu , Cansu Dere , Bade İşçil ve Yiğit Özsener’in paylaştığı dizi uzun süre dillere pelesenk olmuş bir dizidir. Farklı senaryosu ve entrikalarıyla izleyiciyi kendine bağlayan dizi Türk dizilerinin IMDB puanları sıralamasında ikinci sırayı hak etmiştir. Dizinin imdb puanı 8.5’tir.

3.Tatlı Hayaten iyi diziler

Belki de dizi sektörünün görüp göremeyeceği en hit çifti Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın rol arkadaşı olduğu dizide oldukça sempatik bir aile tablosu çizilmektedir. Dizinin imdb puanı 8.6’dır.

4.Avrupa Yakası

Bir efsane daha. Türk seyircisini unutamayacağı komedi dizilerinden olan Avrupa Yakası’nın bir daha benzerine rastlanmamıştır. Hala internet üzerinden bölümleri izlenen dizi hala takdir edilmektedir. Dizi 8.4 imdb puanına sahiptir.

5.İşler Güçler

Son zamanlarda ikili olarak andığımız Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yer aldığı proje oldukça tutmuş ve seyirciye farklı bakış açıları kazandırmıştır. Bu da diziye Türk dizilerinin IMDB sıralamasında beşinci olma hakkı vermiştir. Dizi 8.7’lik bir puana sahiptir.

6- Behzat Ç

Zamanın efsane işlerinden biri olan Behzat Ç. dizisi de imdb türk dizi listesinde tepelerinde kendine yer buluyor. bu dizinin imdb listesindeki puanı ise 8.8 olarak belirlenmiştir. en yüksek puanlı diziler

7- Süper Baba

90’ların en çok dikkat çeken yapımlarından biri olan Süper Baba, imdb’de o dönemin en çok beğenilen cizisi durumundadır. Süper babanın aldığı puan ise 8.8.

8-Vatanım Sensin

Son zamanların en beğenilen dizilerinden biri olan Vatanım Sensin, imdb listesinde de yüzü gülen yapımlardan biri oluyor. Dizinin buradaki puanı ise 8.0.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git