Evde Cips Nasıl Yapılır?

Evde Cips Nasıl Yapılır?
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 255 kez okundu.

Evde Cips Nasıl Yapılır ?

Çocuklar ve yetişkinler için sabah kahvaltısında pratik olarak uygulayabileceğiniz patates cipsi yapabilirsiniz. Aperatif olarak yenecek güzel bir tarifi kendi evinizde yapabilir ve dışarıdan alacağınız katkı maddeli cipslerden kurtulabilirsiniz.

Baharatlarımızı ayrı bir kapta harmanlıyoruz ve ardından patateslerin olduğu kapta harmanlıyoruz. Patatesleri birden yağa atarsak yağı soğutacaktır. Aynı zaman da patateslerinde yağ çekmesini sağlayacaktır. Bunun için teker teker atarak hem soğumasını hemde yağlı olmasını engelliyoruz. Kahvaltıda çeşit olarak veya et yemeklerinin yanında meze olarak yapabileceğimiz patates cipslerini evde yapmamız bu kadar basittir.

Evde Cips Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Dikkat etmemiz gereken en önemli hususlar belirttiğimiz gibi patateslerimizin kuru olması ve tavamıza tek seferde değil yavaşça konulmasıdır. Islak patateslerdeki su yağ ile bir araya geldiğinde ufak patlamalar ile etrafa sıçrayacaktır. Cildinize ve gözünüze teması halinde istenmeyen durumlar oluşabilir. Bu yüzden evde patates kızartırken olası bir sağlık sorunu yaşamamak için tarifimizde belirttiğimiz gibi iyice kurulamamız gerekiyor. Ailenin usta aşçısı ve çocukların süper kahramanı olmak için gerekli olan tarif işte bu kadar basit.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git