Ender Saraç’dan Selülit Giderici Tavsiyeleri

Ender Saraç’dan Selülit Giderici Tavsiyeleri
27 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 175 kez okundu.

Ender Saraç Selülit Önleyici Besinler ve Yağlar

Sağlıklı yaşam, doğal beslenme ve diyet alanlarında uzmanlığı ile bilinen Ender Saraç kendine ait olan bazı tarifler, formüller ve kürler sayesinde çeşitli sorunlara çözümler getirebiliyor. Bugüne kadar yazdığı kitaplar ve televizyonlarda yayınlanan programlarıyla kendine olan güvenilirliği üst düzeye çıkarmayı başarmış olan Saraç’ın en çok merak edilen ve ilgi gören tavsiyelerinin başında selülit önleyici besinler ve ender saraç selülit yağı gibi yağlar geliyor. Kadınların özellikle basen bölgelerinde meydana gelen ve büyük oranda şikayetçi oldukları selülitler karşısında etkili ürünler sayesinde kısa sürede sonuç almak mümkün oluyor. Dışarıdan görünümüyle rahatsız eden selülitler isabetli yağlar ve besinlerle yok olup selülitin bulunduğu bölgeyi sıkılaştırabiliyor.

Ender Saraç Selülit Giderici Tavsiyeleri

Ender Saraç’tan Selülit Giderici Bitkisel Karışım Tarifi

Selülitler üzerinde etkili olan yöntemlere bakıldığında en etkili olan ürünlerin masaj yağları olduğu görülmektedir. Derinin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlayan masaj yağları ile özellikle basen bölgesinde yoğun bir şekilde kendini gösteren selülitlerin önüne geçmek mümkün olabiliyor. Ender Saraç tarafından önerilen selülit için bitkisel yağ karışımı tarifine bakıldığında 3 hafta boyunca uygulanacak ve sonuçları bir ile iki aylık süre içerisinde alınabilecek olan selülit için doğal kür ürünlerine ulaşılabiliyor. Yarım tatlı kaşığı susam yağı, yarım kahve kaşığı portakal yağı, 5 damla biberiye yağı ve 10 damla kekik yağı ile bir karışım hazırlamak gerekiyor. Bu karışım vücut ısısına yakın bir sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra selülitli bölgenin üzerine ellerle sürülüyor. Bu noktada ipek kese ya da kabak lifi gibi bir ürünle selülitli bölgenin üzerine sertçe bastırarak 10 ile 15 dakika boyunca masaj yapmak gerekiyor. Mutfak streç filmiyle selülitli bölge masajın ardından sarıldıktan sonra koşu, yürüyüş, fitness gibi spor veya egzersizleri yapmak gerekiyor. Minimum 20 dakika boyunca sürecek aktif ve terletici bir antrenmanın ardından yağlı bölgenin iyice yıkanması gerekiyor. Boş bulunan zamana bağlı olarak günde sabah ve akşam olmak üzere iki kez yapılması tavsiye edilirken günde bir kez yapılması da yeterli olabiliyor.

Ender Saraç’ın Selülite Karşı Bitkisel Çay Tarifi

Ender Saraç sadece selülit giderici masaj yağı ile değil bitkisel çay tarifi ile de selülitlerinden kurtulmak isteyen kişiler için ürünler sunabilmektedir. Rahatlıkla her zaman tüketilebilecek olan bir çay tarifi veren Saraç, günde 2 ya da 3 kez bunun içilmesini tavsiye etmektedir. Bir su bardağı suyun içine yarım çay kaşığı funda yaprağı ve zencefil, üç yaprak kadar melissa ve avokado yaprağı, yarım çay kaşığı kekik ve biberiye, 5 adet sapları da dahil olmak üzere maydanoz ve 2 yaprak sinemaki koyarak 2 dakika kaynatıp tüketmeyi tavsiye etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git