Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri
22 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 240 kez okundu.

Bikini Bölgesi Beyazlatma Yöntemleri

Bikini bölgesi, vücudun diğer bölümlerine kıyasla daha koyu bir renktedir. Bununla birlikte bu koyuluktan farklı olarak iç ya da dış faktörlerin etkisi ile kadınlarda, özellikle ileri yaşlarda, bikini bölgesi kararması olarak ifade edilen durum ortaya çıkabilir. Genital bölge temizliğini de yakından ilgilendiren bu konu kadınlar için oldukça can sıkıcı olup, psikolojik olarak olumsuz etkilere yol açabilir ve özgüveni ya da cinsel sağlığı etkileyebilir.

 • Genital bölge kararmalarının en temel sebebi renk pigmentleridir. Güneşlenmek renk pigmentlerinin koyulaşmasına yol açabilir.
 • Hormonal değişikliklerin olması ve özellikle östrojen hormonunun yoğun salgılanması kararmalara neden olabilir. Bu nedenle hamilelik, emzirme ve ergenlik gibi dönemler kararmaların yoğunlaştığı dönemler olarak karşımıza çıkar. Doğum kontrol haplarında bulunan östrojen sebebiyle de genital bölgede kararma meydana gelebilir.
 • Hormonal değişimlerin yanı sıra yaşın ilerlemesi de kararmaların nedeni olabilir.
 • Bu bölgenin sürekli nemli olan yapısı zamanla kararmaya dönüşebilir.
 • Epilasyon yöntemleri bikini bölgesinin renk değiştirmesine neden olabilir.
 • İç çamaşırı tercihlerine bağlı olarak kararma ortaya çıkabilir.

bikini-bölgesi-beyazlatma

Bikini Bölgesi Nasıl Beyazlatılır?

Çeşitli nedenlerle renk değiştiren bikini bölgesi için doğal yöntemler ya da cerrahi uygulamalar kullanılarak bikini bölgesi beyazlatma işlemi yapılması mümkündür. Uygulamalar kararmanın giderilmesine yönelik olabileceği gibi renk değişimlerinin engellenmesine yönelik de olabilir. Epilasyon yöntemlerine ya da iç çamaşırı tercihlerine özen gösterilerek doğal yöntemlerle bu bölge koruma altına alınabilir. Bikini bölgesinin beyazlatılması için lazer uygulamalar ve genital bölgeye sürülen kremlerden yararlanılabilir. Bu bölge için özel olarak hazırlanan onaylı ürünler dışındaki kozmetik ürünleri beyazlatma işlemi için kullanmamalısınız. Beyazlatıcı kremler sürdükten sonra bırakılan ya da bir süre sonra yıkanması gereken şeklinde farklı yapılarda olabilir. Bu ürünler kalıcı çözüm olmadığından sürekli kullanım gerekebilir. Bu bölgenin hassasiyeti gereğince krem kullanırken mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Kararmaları etkili bir şekilde açmak üzere lazer uygulamalar da kullanılabilir. Bu yöntemde derinin alt tabakalarına dek ulaşılarak melanin yapısı etkisizleştirilir. Cildin koyuluğunun temeli olan bu yapının etkisizleştirilmesi sebebiyle lazer uygulamaları bikini bölgesi beyazlatma için kalıcı çözümdür.

Bikini Bölgesi Beyazlatmada Doğal Yöntemler

Hava geçiren ve terlemeyi önleyen pamuklu iç çamaşırları kullanarak genital bölgenizde kararma oluşmasını önleyebilirsiniz. Kararmaları önleyebilmek adına genital bölge temizliğinde kullandığınız yöntemleri ve kozmetik ürünleri gözden geçirebilirsiniz. Lazer uygulamalarından ya da bu iş için üretilmiş olan kozmetik ürünlerde yararlanmak istemiyorsanız bikini bölgesi beyazlatmada doğal yöntemler ilginizi çekebilir. Ancak bölgenin hassasiyeti sebebiyle doğal yöntemlerden yararlanırken dikkatli olmanızda yarar var. Beyazlatma işlemi için tercih ettiğiniz bitkisel kürleri uygularken vajinanın iç kısımlarına bulaşmamasına da dikkat etmelisiniz.

 • Limon suyu ile genital bölgenize 3-4 dakikalık masajlar yapabilirsiniz. Masaj için ölü deriyi arındırma özelliği bulunan zeytinyağı da kullanabilirsiniz.
 • Suyunu sıktığınız salatalık ve limonu karıştırarak bikini bölgesine sürüp 15 dakika kadar bekletip yıkayabilirsiniz.
 • Aloe vera jelini bikini bölgenize uygulayıp daha sonra yıkayabilirsiniz.
 • Ezilmiş portakal kabuklarını bir miktar yoğurtla karıştırarak belirli aralıkla bikini bölgesine sürebilirsiniz.
 • Bal, süt tozu ve badem yağını karıştırıp macun kıvamına getirdikten sonra kararan bölgeye sürebilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra uygulama noktasını yıkamanız gerekir.
 • Lor peyniri ile karıştırdığınız limon suyunu da bikini bölgenizdeki kararmalardan kurtulmak amacıyla kullanabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git