Ayça Kaya Diyeti İle Sizde Kilolarınızdan Kurtulun

Ayça Kaya Diyeti İle Sizde Kilolarınızdan Kurtulun
20 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Ayça Kaya Diyeti

Fazla kilolar günümüz toplumlarının en büyük problemlerinden birisidir. Bunun en büyük nedeni beslenme alışkanlıkları ve egzersizden uzak bir yaşamdır. Özellikle hazır gıdaların bol yağlı olması, hamur işlerini ve ekmeği seven bir toplum olmamız kilo alma nedenlerimizden bazılarıdır. Yine modern hayatın içinde ulaşım imkanlarının kolaylaşması, birçok ihtiyacımızı yerimizden kalkmadan halledebilmemiz, iş hayatında vücudumuzun hareket etmemesi gibi nedenler de buna eklenebilir. Yoğun yaşam içerisinde düzenli spor yapma fırsatımız da olmadığı için kilolarımız kolayca artmaktadır. Evet. Bu saydıklarımız hayatın bir gerçeği. Fakat aslında bunların hiç birisi bizim kilo almamıza bir gerekçe değil. Bütün mesele kendimizde başlayıp bitiyor. İşi kendi beynimizde halletmediğimiz için bocalıyor, farkında olsak da kendimizi kısıtlayamadığımız, yönlendiremediğimiz için kilolarımızdan kurtulamadığımız gibi kilo almaya devam ediyoruz. Oysa bugün Ayça Kaya diyeti gibi kilo vermemizi sağlayacak çeşitli diyet programlarına rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Kendimize rehber edinebileceğimiz bu uzman tavsiyeleri ile kilo kontrolü yapabilir, fazla kilolarımızdan rahatça kurtulabiliriz. İşte bu yazımızda sık sık duyduğunuz Ayça Kaya diyetinden bahsedeceğiz.

Ayça Kaya Diyeti

Ayça Kaya diyeti ile 1 haftada 3 kilo vermek, 1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün. Bunu başardığını söyleyen pek çok kişi var. Dilerseniz siz de Ayça Kayanın tavsiye ettiği diyet ve beslenme önerileri sayesinde kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Üstelik kilo vermeyi bir işkence haline dönüştürmeden formunuzu yakalayabilirsiniz.

 • İlk olarak Kaya’nın diyet önerisinde suyun çok önemli bir yeri var. Örnek diyet listesi uygulanırken günde ortalama 2 litre su tüketilmesi gerekiyor. Su hem açlık hissini gideriyor hem mideyi dolduruyor hem de vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bu yüzden Ayça Kaya diyeti uygulanırken sabah uykudan uyanıldığı andan itibaren her öğün öncesi ve sonrası suç içmek, suyu baş tacı yapmak gerekiyor.
 • İkinci olaraksa Kaya, güne mutlaka kahvaltı ile başlamak gerektiğine vurgu yapıyor. Kahvaltı menüsü olarak 1 dilim kepek ekmek, bir dilim peynir, 1 tutam maydanoz veya tere, 1 yumurta ve 1 bardak şekersiz çay öneriyor. Çayınız normal çay da olabilir, bitki çayı da.
 • Öğle yemeğinde 100 gr ızgara et, bir porsiyon bol yeşillikli salata, 1 bardak tuzsuz ayran, 1 dilim kepek ekmek.
 • Ara öğün olarak 1 bardak süt, 1 adet mevsime uygun meyve, 2 kaşık yulaf.
 • Akşam yemeğinde, bol yeşillikli salata, 1 kase sebze çorbası, 1 kase yoğurt ve 4-5 kaşık etsiz sebze yemeği.

Kalıcı Kilo Verme İçin Egzersiz Şart

Ayça Kaya diyeti içerisinde belli bir saat dilimi yoktur. Alarm, vücudunuzdur. Vücudunuz açlık sinyalleri verdiği zaman uygun aralıklarla öğünler tüketilmeli, su aksatılmamalıdır. Günün son yemeği ise saat 18:00’dan önce tüketilmelidir. Bütün bunların yanında egzersiz yapmak, başka hiçbir şey yapılamıyorsa en az 1 saat yürüyüş yapmak da kalıcı kilo vermeyi sağlayacaktır.

Etiketler:

Ayça Kaya Diyeti İle Sizde Kilolarınızdan Kurtulun Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Anonim dedi ki:

  Güzel Deniyeceğim…

 2. Leyla Koc dedi ki:

  Güzel Deniyeceğim

 3. ece hanim dedi ki:

  ayca hanim gercekten diyet listeleri cok etkili

 4. melis dedi ki:

  Ayca Kaya Gercekten bu işlerde uzman birisi kendini bizzat takip ediyorum

 5. Yeşim dedi ki:

  İnşallah Kilolarımızdan kurtulacağız

Sayfa başına git