90’ların En İyi Dizileri

90’ların En İyi Dizileri
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 256 kez okundu.

Doksanlarda her şey bambaşkaydı dediğinizi duyar gibiyim, evet diziler de bambaşkaydı. Şimdiki gibi bizi kutuplaştırmaz, bizi birleştirirdi 90’lardaki diziler. Peki neler vardı o zaman şöyle bir bakalım ;

2.Çiçek Taksi

Her bir oyuncusunu ailemizden biri saydığımız Çiçek Taksi dizisi oyuncuları, yaşadıkları her olaydan ders çıkarmayı ve ne olursa olsun bir dayanışma içinde olmamız gerektiğini bizlere öğreten dizilerdendir. Oldukça uzun soluklu olan bu dizi 198 bölümden oluşmuş ve 2003 yılında sona ermiş bir diziydi.

3.Ruhsar

Gerek Güzin ablası gerek  şapşal Mazhar’ıyla dizi bizleri ekrana bağlamıştı. O zamanlarda diziyi izlemeyen yoktur, her bölümü internet üzerinde hala izlenmektedir. Bu diziyle ilgili diğer şeyse dizinin bir final bölümüne sahip olmayışıydı. İzleyicilerin hevesini kursakta bırakan bu durum onlara kendince dizi finali bile yazdırmıştı.

4-İnce İnce Yasemince

Biricik Kadın komedyenimiz Yasemince’yi hala her Türk izleyicisi çok sevmekte ve Yasemince’nin bölümlerini internet üzerinden seyretmektedir. Her hafta birbirinden eğlenceli skeçlerle süren çok uzun soluklu bir diziydi. Sürahi hanım, kakılmış, Gülazer, Şuayip gibi pek çok efsanevi karakter ortaya çıkarmıştı.

5-Ayrılsak Da Beraberiz

Türkiye’de kadın-erkek  ilişkisini belki de en güzel anlatan dizi Ayrılsak da Beraberiz dizisidir. Doksanların en iyi dizileri arasında olan Ayrılsak da Beraberiz dizisi çiftin inatlaşmalarıyla çok sempatik sahneler içermektedir.

6-Bizimkiler

Efsaneyi belki de en son yazmak haksızlık oldu. Ama Bizimkiler unutulur mu hiç, öyle umuyoruz ki pazar günleri banyosunu yapıp Bizimkiler’i izlemeden haftaya başlayan çocuk yoktur . Bizimkiler şüphesiz 90’ların en iyi dizileri arasındaydı. Sizlerde doksanlar dizi tavsiyesi arıyorsanız, mutlaka Bizimkiler’ e gözatmalısınız.

7-Kaygısızlar

Türk dizisi tavsiye arayanların mutlaka bakması gereken yapımlardan biride Kaygısızlar dizisidir. İlk bölümü 1994 yılında yayınlanan dizi 36 çoçuklu Memnun Kaygısız’ ın asker arkadaşının evine yerleşmesinin hikayesini anlatıyor.

Etiketler:

90’ların En İyi Dizileri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. melis dedi ki:

    Ruhsar gitti ruhlar geldi way bana waylar bana 😀

Sayfa başına git